İpragaz kalitesiyle iPApp’taki yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için iPApp’i hemen ziyaret edin.
Haberler sayfasına geri dön

3.05.2019 Kurumsal

İpragaz, ISTRADE 2019 – 4. Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nde yerini aldı:

“Ülkemiz ve sektör gelişiminin destekçisi olacağız”

Türkiye’nin köklü enerji şirketi İpragaz, 4’üncüsü düzenlenen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi - ISTRADE 2019’da yerini aldı. Enerjinin 4 temel segmentinde faaliyet gösteren Türkiye’nin yegane şirketi konumundaki İpragaz, bu önemli sektör buluşmasına, tüm markalarıyla birlikte katıldı. İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Öncülük misyonumuzla ülkemizin, sektörümüzün gelişimine yönelik önemli platformların destekçisi olacağız.” açıklamasında bulundu. 

Enerji sektörüne ilişkin gelişmeleri yakından takip etmek, sorunlara alternatif çözümler oluşturmak ve gelecek beklentilerine ilişkin altyapıyı bugünden oluşturmak amacıyla, tüm tarafların bulunduğu önemli bir uzlaşı platformu oluşturan ISTRADE 2019, her yıl olduğu gibi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu desteği ve sektör STK’larının işbirliği ile düzenlendi.

İpragaz, sektör buluşmasında tüm markaları ile yer aldı

Enerjinin 4 temel segmenti olan LPG, doğalgaz, elektrik ve akaryakıt alanlarındaki güçlü faaliyetleri, 58 yıllık köklü geçmişi ve yaygın hizmet ağı ile Türkiye’nin önde gelen markalarından İpragaz da, bu önemli sektör buluşmasına katılım sağladı. İpragaz, bu yıl 4.’sü düzenlenen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nde bünyesindeki tüm markalar ile birlikte yer aldı.

“Öncülük misyonumuzla gelişimin destekçisi olacağız”

İpragaz’ın 1961 yılında LPG ile başlayan yolculuğunda bugün enerjinin temel segmentinde hizmet veren yegane şirket konumuna ulaştığına vurgu yapan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “İpragaz olarak, 58 yıla ulaşan köklü geçmişimiz, LPG, LNG, elektrik ve akaryakıt gibi sektörün en önemli alanlarındaki güçlü faaliyetlerimizle, Türkiye’de enerjinin uzman ve öncü markaları arasında yer alıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana sürdürdüğümüz öncülük misyonumuzla da sektöre bugüne kadar yaptığımız katkıların yanı sıra geleceği için de çalışmalar yürütüyoruz. Bu yaklaşımla ülkemizin, sektörümüzün gelişimine yönelik önemli platformların destekçisi olacağız” şeklinde konuştu.

10 oturumda 34 konuşmacı, sektör sorunlarını masaya yatırdılar

Bu yıl 29-30 Nisan tarihleri arasında İstanbul, Raffles Hotel’de düzenlenen 4’üncüsü düzenlenen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi, gerek ulusal ve uluslararası katılımcı, ziyaretçi sayısı ve gerekse iki gün boyunca gerçekleşen önemli başlıkların ele alındığı 10 oturumu ile enerji sektörünün buluşma noktası oldu. “Enerjide Gelecek: Dinamik Talep”, “Enerji Piyasalarında Finansman”, “Türkiye’de Gaz Ticareti”, “Akaryakıt Ticareti”, “Bölgesel Doğal Gaz Ticareti”, “Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Perakende”, “ETD Istanbul Traders Meeting” gibi birçok önemli başlığın yer aldığı ISTRADE 2019 oturumlarında, önde gelen isimlerden oluşan 34 konuşmacı, sektörün önemli konularını masaya yatırdılar.