İçeriğe atla
İpragaz kalitesiyle iPApp’taki yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için iPApp’i hemen ziyaret edin.

Marinegas Nedir?

Marinegas, çevre dostu LPG'nin denizcilikte de kullanımına olanak sağlayan yepyeni bir tüp çeşididir. Marinegas’ın denizcilikteki kullanım alanı tekne mutfakları için olan Marinegas Cuisine’dir.

Türkiye'de bir ilk olarak İpragaz denizcilere yepyeni bir enerji kaynağı olan İpragaz Marinegas'ı İpragaz güvencesiyle sunuyor.

Marinegas Cuisine

Deniz koşulları dikkate alınarak özel olarak hazırlanan ve her tip tekne mutfağında kullanıma uygun 2 Kg’lık mutfak tipi LPG tüpüdür.

Deniz koşulları dikkate alınarak özel olarak hazırlanan ve tekne mutfaklarında kullanılan LPG tüpleridir. Hali hazırda teknelerde kullanılmakta olan mutfak LPG tüpleri, deniz şartlarına göre tasarlanmamış olduğu için, güvenlik ve korozyon vb. gibi sorunlar yaratmaktadır. Marinegas Cuisine, bu tip sorunların çözümü amacıyla ve her tip tekne mutfağında kullanıma uygun olarak, dünyada ilk kez İpragaz tarafından tasarlanmış 2 kg’lık mutfak tipi LPG tüpüdür.

Alt yüzeyi, yüksek kalitede özel tüp tabanıyla kaplanarak yüzey tutuculuğu ve paslanma dayanıklılığı arttırılmıştır. Yüzey tutuculuğunun artması, teknelerdeki en büyük sorun olan kayma ve devrilme risklerini minimize etmiştir.

İpragaz, LPG tüplerinin teknede kullanım zorluklarını göz önüne alarak sadece denizcilere özel Marinegas Cuisine’i üretti. Marinegas Cuisine tüpü 2 kg’lıktır, çapı 202 mm’dir, yüksekliği 30 cm’dir.

2 Kg’lık Marinegas Cuisine, deniz koşullarına, çizilmelere ve darbelere dayanıklı toz boyayla kaplanmıştır.

Güvenli vana ile kontrolsüz gaz çıkışı riski ortadan kaldırılmış ve güvenli bir kullanım sağlanmıştır.

Özellikle yelkenli ve küçük teknelerdeki kısıtlı yer olanakları ve ergonomik kullanım koşulları gözetilerek tasarlanmıştır.

Marinegas satış noktaları