LNG

Sistem LNG Compact

İpragaz, LNG'de bir yeniliğe daha imza attı: Sistem LNG Compact. Bu yeni sistemle LNG, sadece yüksek yakıt tüketimi olan büyük işletmelere değil, aynı kullanım amaçlarına sahip daha küçük işletmelere de ulaşıyor.
İpragaz tarafından özel olarak geliştirilen sistem sayesinde, tüm tank sahası ekipmanı ve buharlaştırıcı, bir şasi üzerine konuluyor. Böylece Sistem LNG, küçük ölçekli Türk sanayi kuruluşlarının da hizmetine sunuluyor.

Müşteri tank sahası özelliğine ve tank sahası emniyet mesafesi kriterlerine göre tanklar dik ya da yatay şekilde şasi üzerine monte edilebilir. Gaz kaçağı algılama sistemleri; acil otomatik kapatma vanaları, gaz sıcaklığı takip ve kontrol sistemleri, kokulandırma sistemi, alt ve üst basınç alarm sistemiyle donatılmış olduğundan son derece güvenlidir.

Sistemin montajı kısa süre içinde ve işletme süreçlerini durdurmadan yapılabilir. Tankların üzerinde bulunan "Telemetri Sistemi" sayesinde tank seviyesi takibi ve dolayısıyla lojistik planlama İpragaz tarafından yapılır. LNG teslimatı sayaçlı tankerlerle yapılarak, teslimat sırasında irsaliyeli fatura müşteriye teslim edilir.

Alınan ürünün tamamı kullanılacağından, müşteri açısından herhangi bir fire söz konusu değildir. Gaz fazında depolama yapılan sistemlere kıyasla daha uzun aralıklarla ikmal yapılır, sistem daha az yer kaplar ve sabit depolama tankına dökme olarak yapılır. Tüm bu özellikler sayesinde işletmelerde rahatsızlık yaşanmaz.