Kullan Öde

Kullan ÖdeEnerji tüketimlerini abone bazında ölçmek için her bir abone tesisatı üzerine standart tip G4 doğal gaz sayacı konulur. Dökme gaz tüketimleri sayaçlardan okunarak, kullanılan miktar ay sonlarında aboneye fatura edilir.

Sözleşme Muhatabı

Siteler inşaat aşamasındayken muhatap müteahhit, site yönetimi ya da kooperatiflerdir. Site sakinleri yerleşimlerini tamamladıktan sonra muhatap villa veya daire sahipleri yani gerçek abonelerdir.

Sözleşme Tipi

  • Müteahhit, site yönetimi ya da kooperatifle villa/apartman dairelerindeki sistemlerin kuruluş ve dökme gaz tedarik şartlarının belirlenmesiyle ilgili özel protokol yapılır.
  • Site sakinleriyle standart tip abone sözleşmesi yapılır.

Sistem Kurulumu

Dökme gaz tankı emanet olarak verilir, ekipman ve tesisat, ücret karşılığında kurulur.

Teslimat

Tanktaki dökme gaz seviyesi İpragaz tarafından takip edilir ve seviye düştüğünde sevkiyat gerçekleştirilir.

Faturalama

Abone sayaçlarının ay sonlarında okumasını takiben, faturalar dökme gaz tüketimleri dahilinde yasal süreler içinde posta yoluyla abonelere ulaştırılır.

Ödeme

  • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde havale olarak, teslimat anında kredi kartıyla veya www.ipragaz.com.tr'den online olarak da yapılabilir.
  • Dökme gaz, ekipman, tesisat, bakım, abonelik bedeli ve depozito ödemesi, opsiyon süresi içerisinde havale, kredi kartı veya mail order yoluyla tahsil edilir.