İpragaz Akademi


Vizyonumuz İpragaz Akademi; Farklı bakış açısıyla, uniq teknikleriyle, sürdürülebilir başarısıyla global de ve Türkiye'de tüm enerji sektörüne ve diğer sektörlerin akademi programlarına ilham vermek.

Misyonumuz İpragaz Akademi'de Öğrenme ve gelişimde fırsat eşitliği sağlayarak tüm çalışanların iş süreçlerini daha iyi hale getirmek, gelecek hedeflerine daha iyi hazırlanmalarını sağlamak ve kişisel gelişimlerine fark yaratacak öğrenme deneyimlerini sunmak.

Akademi programlarımız; Değişen koşullarda; bilgiyi yöneterek stratejiyi belirleyen, kaynakları sonuca yönelik harekete geçiren, kendini ve ekibini sürekli geliştiren ve dönüşümü yöneten iş liderlerini geliştirmeyi aynı zamanda vizyon ve stratejiler doğrultusunda, sürekli rekabetin hâkim olduğu iş dünyasında; ürün ve hizmet kalitesinin sürekli gelişimini destekleme, müşteri odaklı yaklaşımı ile değişen müşteri beklentilerini karşılayan ve satış ekiplerinin mesleki bilgi becerileri ile kişisel ve yönetsel yetkinlikleri açısından performanslarının gelişimine katkı sağlayarak, proaktif yaklaşımla ortak satış kültürü oluşturmayı hedeflemektedir.

İpragaz Akademi çalışanların gelişimine iki ayrı kapsamda destek verir. "Yapmak" tarafında nelerin daha iyi yapabileceği, "olmak" tarafında ise nasıl birisi olmaktan mutlu olacağı üzerinde yoğunlaşmayı hedefler. Bu kapsamda akademinin vizyon ve stratejileri doğrultusunda çalışanların mesleki bilgi becerileri ile kişisel ve yönetsel yetkinlikleri açısından performanslarının gelişimine katkı sağlarken gerçekleşen atölye çalışmalarıyla da "olmak" kısmını geliştirmeyi kapsar.

Aynı zamanda akademimiz gelecekte yönetsel pozisyonlara gelebilecek olan çalışanlarımızın doğru şekilde tespit edilerek yetenek olarak tanımlanarak hem bugünkü rollerinde hem de gelecekte oluşabilecek fırsatlar ile ilgili desteklemesini sağlar. Aynı zamanda bütünsel bakış açısıyla teknik anlamda bilgi düzeyini arttırarak, kişisel dönüşüm sürecine destek olur ve İş/yaşam dengesi kavramını anlatarak yol göstermeyi ve bakış açısı oluşturmayı hedefler.